اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

پس از جراحی بینی برداشتن اسپلینت بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و خود بیمار هیچگونه اقدامی نباید در این باره کند زیرا این کار سبب می شود غضروف و استخوان های بینی جابه جا شود و امکان دارد بیمار دوباره احتیاج به جراحی بینی داشته باشد . برداشتن اسپلینت بینی باید با در نظر گرفتن متد های خاصی برداشته شود به همین دلیل می بایست تنها پزشک این کار را انجام دهد . اسپلینت در مقابل صدمه و آسیب های احتمالی محافظت می کند و موجب می شود تورم  آن کم شود اسپلینت باید 7 روز روی بینی بماند به همین علت بیمار باید با صبوری این دوره را بگذراند .

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

توصیه می شود شب قبل از برداشتن اسپلینت بینی به همراه یک نفر استحمام کرد زیرا فرد باید به آرامی سر را به عقب ببرد و بتواند شستشو را انجام دهد . حتما از آب ولرم استفاده شود . برای اینکه راحت تر بتوان استحمام را انجام داد باید از دوش های دستی استفاده کرد . بیمار باید مراقب باشد تا اسپلینت بینی خیس نشود.

نکته ای که باید در نگهداری اسپلینت رعایت کرد استحمام می باشد زیرا اسپلینت تحت هیچ شرایطی نباید خیس شود چون باعث آویزان و شلی آن می شود و در آخر سبب می شود اسپلینت از بینی بیفتد . هنگامی که اسپلینت از روی بینی می افتد و بینی بدون پانسمان می ماند و چون اسپلینت موجب نگهداری بینی می شود تاثیرات بسزایی در نتیجه و ظاهر بینی دارد

بعد از برداشتن اسپلینت بینی بیمار می تواند با آب و صابون بینی خود را شستشو دهد . و حد الامکان توصیه می شود که در مقابل گرما و نور مستقیم فرد قرار نگیرد.اسپلینت در دو حالت استفاده می شود . اسپلینت داخلی – اسپلینت خارجی

اسپلینت داخلی برای رفع کردن نامرتب بودن تیغه بینی استفاده می شود .اسپلینت های داخلی پس از سه تا پنج روز پس از جراحی از داخل بینی توسط جراح بینی خارج می شود . در صورت نرم و شل شدن اسپلینت می بایست به پزشک مراجعه کرد . اسپلینت خارجی بینی برای بهبود و کمتر شدن تورم بینی از اسپلینت خارجی استفاده می شود .

برخی از خدمات دکتر احمدرضا رجایی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی دکتر احمدرضا رجایی

021-88195459

09120270703

تلگرام

اینستاگرام
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدرضا رجایی

 

پاسخ

20 − 17 =