جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

بینی های گوشتی اغلب پهن و ظاهر مشخصی دارند به دلیل غضروف ضعیفی که این نوع از بینی ها دارند به راحتی با دست خم می شوند.

نتیجه جراحی بینی گوشتی به شرطی که جراح بینی با دقت بالا انتخاب شده باشد و تجربه و مهارت بسیار بالایی داشته باشد بسیار زیبا و متناسب با سایر اجزای صورت می شود. دکتر احمد رضا رجایی متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی صورت و بینی در زمینه جراحی بینی گوشتی از مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند.

معاینه بینی گوشتی

قبل از عمل جراحی دکتر رجایی متخصص گوش و حلق و بینی یک جلسه مشاوره تعیین می کنند و معاینات لازم را انجام می دهند. قبل از جراحی بینی آزمایشات ضروری باید گرفته شود. در طی جلسه مشاوره مواردی مانند بررسی سوراخ های بینی و انحرافات، تیغه بینی و نوع پوست بینی توسط دکتر رجایی مورد بررسی قرار گرفته می شود.

در صورتی که یک ضربه شدید به بینی قبل از جراحی بینی وارد شده باشد معاینات و بررسی های ویژه تری برای فرد در نظر گرفته می شود.

کاندیدای جراحی بینی گوشتی

افرادی که خواستار جراحی بینی گوشتی هستند باید از لحاظ جسمانی و روحی از سلامت کاملی برخوردار باشند .

سن افرادی که خواستار انجام جراحی زیبایی بینی هستند در دختران بین 14 تا 16 سالگی است و در پسران بین 15 تا 17 سالگی قبل از این سنین انجام جراحی زیبایی بینی می تواند عوارضی را به همراه آورد.

در صورت داشتن بیماری خاص در جلسات مشاوره به جراح خود اطلاع دهید شاید به علت داشتن یک بیماری، شما کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نباشید.

 تقویت غضروف در بینی گوشتی

یکی از ویژگی های بینی گوشتی داشتن غضروف ضعیف است که این ویژگی موجب شده است بینی های گوشتی از استحکام کافی برخوردار نباشند. در جراحی بینی های گوشتی در صورتی که نیازبه تقویت غضروف باشد این اقدام توسط دکتر احمد رضا رجایی متخصص گوش، حلق و بینی به بهترین نحو صورت می گیرد تا بعد از جراحی، بینی از استحکام کافی برخوردار شود. تقویت غضروف در بینی های گوشتی یک امر بسیار مهم است زیرا با انجام این کار از افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بینی جلوگیری می شود.

جراحی بینی گوشتی 1

تزریق آمپول روی بینی

بعد از جراحی بینی گوشتی برای کاهش میزان تورم بینی ممکن است نیاز به تزریق کورتون در بینی باشد. بعد از گذشت مدت طولانی ممکن است تورمات پشت نوک بینی برطرف نشود دراین صورت با تزریق کورتون در این ناحیه می توان میزان تورمات را کاهش داد.

در برخی مواقع تورمات بینی طولانی مدت می شود و بر ظاهر بینی تاثیر می گذارد به گونه ای که فرد از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی می باشد با تزریق کورتون می توان این تورمات ناشی از جراحی را کاهش داد.

در جراحی بینی در پشت بینی یک قوس بسیار خفیف و ظریف توسط جراح بینی ایجاد می شود در صورتی که تورم بینی بعد از جراحی برطرف نشود این قوس نمایان نمی شود در واقع تا برطرف نشدن تورم بینی تغییرات ایجاد شده در تیغه بینی و ظرافت کاری های جراح به خوبی نمایان نمی شود که همین امر موجب نارضایتی افراد از نتیجه جراحی بینی می شود که با تایید پزشک با تزریق کورتون می توان این تورمات را کاهش داد.

بعد از جراحی بینی های گوشتی بیشتر نیاز به تزریق کورتون به بینی می باشد زیرا پوست این بینی ها  بسیار ظخیم است و تورم بعد از جراحی بینی گوشتی بیشتر ازبینی های استخوانی مشاهده می شود.

سوالات متداول در جراحی بینی گوشتی

قبل از انجام جراحی بینی گوشتی در جلسات مشاوره تمامی سوالات خود را مطرح کنید و از نتیجه جراحی خود تا حدی جویا شوید.

آیا بینی های گوشتی مشکلی در جراحی بینی ایجاد می کنند؟

همانطور که در قسمت های قبلی گفته شد پوست این نوع بینی ها بسیار ضخیم هستند که مانند پوشانند های ساختار استخوان و غضروف بینی را در بر می گیرند در صورتی که این پوست از ضخامت بالایی برخوردار نباشد و نازک تر باشد ظرافت ساختار استخوان و غضروف را بیشتر نشان می دهد و در صورتی که این پوست از ضخامت بالایی برخوردار باشد ظرافت کاهش می یابد. پوست بینی مردان بصورت ذاتی ضخیم و کلفت است به همین علت بینی  مردان ظرافت بینی خانم ها را ندارد.

یکی دیگر از مشکلات پوست ضخیم ورم بیشتر این نوع از پوست ها است بعد از جراحی بینی های گوشتی به همین علت تورم بیشتری مشاهده می شود و زمان بیشتری  نیاز است تا این تورم از بین برود در صورتی که تورم پوست های نازک ظرف 2 تا 3 ماه از بین می رود و پوست های ضخیم حدود 6 ماه طول می کشد تا تورم در آن ها از بین برود و در مواردی ممکن است تورمات اندکی بعد از گذشت 1 سال مشاهده شود. به همین علت افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید از تحمل و صبوری بالایی برخوردار باشند. در صورتی که تورم در بینی های گوشتی بعد از گذشت مدت زیادی برطرف نشد و به همین علت فرد از نتیجه جراحی بینی خود ناراضی باشد تزریق کورتون به منظور کاهش این تورمات می تواند با تایید پزشک صورت گیرد.

جراحی بینی گوشتی 2

آیا راهی برای نازک کردن پوست ضخیم بینی های گوشتی وجود دارد؟

به هیچ عنوان نمی توان تغیراتی را بروی پوست بینی ایجاد نمود زیرا می تواند عوارضی را به همراه آورد. در برخی از موارد بعضی از جراحان با تراشیدن پوست بینی را نازک می کنند که این یک اقدام بسیار نادرست است.

آیا پس از گذشت مدتی بینی های گوشتی دچار افت می شوند و یا برمی گردند؟

بینی های گوشتی غضروف های ضعیفی دارند که باعث می شوند استحکام بینی را کاهش دهد و بینی افت پیدا کند اما در صورتی که در جراحی بینی های گوشتی در انتخاب جراح خود دقت نمایید و جراح با تجربه ای را انتخاب نمایید با تقویت غضروف دیگر افت بینی پس از جراحی بینی مشاهده نمی شود.

آیا پس از جراحی بینی های گوشتی نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی وجود دارد؟

طبق آمار بدست آمده 10 درصد احتمال دارد پس از جراحی بینی نیاز به جراحی ترمیمی بینی باشد. در جراحی ترمیمی بینی اشکالات باقی مانده از عمل اول اصلاح می شود.

آیا مدت زمان معینی برای چسب بینی بعد از جراحی بینی گوشتی وجود دارد؟

خیر. مدت زمان زدن چسب بینی در هر فردی متفاوت است و بستگی به نظر جراح بینی دارد اما بطور متوسط بینی های گوشتی بدلیل داشتن پوست بینی ضخیم به مدت زمان بیشتری نیازدارند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم .

باتشکر، مدیریت سایت دکتر رجایی

پاسخ