جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از مهمترین جراحی های زیبایی است که در ایران صورت می گیرد. بینی یکی از عضو های بسیار مهم صورت است. کوچکترین تغییر در این عضو می تواند تغییر فراوانی را در چهره افراد ایجاد کند. دکتر احمدرضا رجایی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی فعالیت چشم گیری در این حوزه جراحی داشته است. این مقاله به توضیح مختصری از جراحی بینی دکتر رجایی می پردازد.

جراحی بینی از دید نوع بینی به دو نوع تقسیم می شود. جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی. برای درک تفاوت این دو نوع جراحی به شرح مختصری از آن می پردازیم.

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و پهنای زیادی دارد. تکنیک جراحی بینی در این نوع بینی ها متفاوت از جراحی بینی های استخوانی است. در این نوع جراحی بینی دکتر رجایی به نکاتی از جمله تقویت غضروف، کاهش پهنای بینی و گوشتی بودن بینی توجه ویژه ای می کند.

دکتر رجایی معتقد است که جراحی بینی گوشتی سبک خاصی از جراحی بینی را دارا می باشد که به همین علت باید در هنگام عمل بینی به نکات ریزی توجه کرد تا حاصل این جراحی زیبایی بینی نتیجه ای مطلوب داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر در ارتباط با جراحی بینی گوشتی می توانید مقاله کامل آن را با کلیک بر روی جراحی بینی گوشتی بخوانید.

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی بر عکس بینی های گوشتی پوست نازکی دارند و بیشتر بزرگی و دفورمیتی های آن به دلیل شکل استخوان بینی آن هاست. در جراحی بینی های استخوانی دکتر رجایی با تغییر ساختار استخوان بینی ظاهری زیبا به بینی می بخشد.

عمده مشکلاتی که بینی های استخوانی با آن مواجه هستند وجود قوز و یا برآمدگی بینی است.

دکتر رجایی در جراحی بینی استخوانی تلاش می نماید تا قوز بینی رفع شود و این جراحی بینی نتیجه خوبی داشته باشد.

در جراحی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک، ظرافت هایی که دکتر رجایی در هنگام جراحی بینی بر روی استخوان بینی اعمال می کند را به خوبی نمایش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جراحی بینی استخوانی می توانید مقاله کامل آن را با کلیک بر روی جراحی بینی استخوانی بخوانید.

جراحی بینی از دید روش برش جراحی بینی به دو دسته جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم می شود.

جراحی بینی بسته

در جراحی بینی بسته جراحی از داخل صورت می گیرد و برش ها از داخل بینی انجام می شود. در این روش حسن ها و معایب زیادی وجود دارد. در این جراحی به دلیل نداشتن برش بر روی پوست بیرونی، جای بخیه ای بر روی پوست خارجی بینی وجود ندارد.

از معایب آن می توان این را نام برد که به دلیل برداشته نشدن پوست بینی، جراح بینی تسلط کامل به جراحی نداشته باشد و همچنین تغییر در پره ها و یا پوست اضافه صورت نگیرد.

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز به جراحی گفته می شود که در آن علاوه بر برش های جراحی بسته، در قسمت کلوملا هم برشی زده می شود.کلوملا همان قسمت میانی بین دو سوراخ بینی است که بطور معمول پائین تر از پره های بینی قرار میگیرد.

در جراحی بینی باز، پوست بلند شده تا جراح زیبایی بینی بتواند به طور کامل منطقه ی مورد نظر را ببیند. این برش این امکان را فراهم می کند که بتوان پوست بینی را بلند کرد و تمامی ساختمانهای اصلی بینی که شامل قسمت استخوانی ، قسمت غضروفی و بافت نرم است را دقیقا مشاهده کرد و عمل جراحی را زیر دید مستقیم انجام داد . محل جوش خوردن بخیه های این برش باقی نمی ماند و جای نگرانی ندارد. نکته ای که لازم به یاد دآوری است این است که برش خوردن یا برش نخوردن گوشه های بینی یا اصطلاحا پره های بینی ارتباطی به روش باز یا بسته ندارد بلکه به اندازه سوراخ های بینی و پره های بینی بستگی دارد یعنی اینکه اگر سوراخهای بینی بزرگ باشند و لازم باشد که کوچک تر و جمع تر شوند هیچ راهی به جز برش خوردن کناره های ( پره های ) بینی نیست حتی اگر جراحی به طریقه بسته باشد.با توجه به اینکه وسعت آزادسازی پوست در این روش بیشتر است، بر طرف شدن تورم بینی به خصوص سر بینی در این روش کمی طولانی تر از روش بسته است ولی نهایتا این تورم در همه بیماران از بین خواهد رفت.

حالا که با روش های جراحی بینی آشنا شدید باید بدانید که روش جراحی بینی به اندازه خود جراح بینی مهم نیست. مهمترین رکن در یک جراحی زیبایی بینی، خود جراح بینی است. در زیر به راه های انتخاب یک جراح بینی خوب اشاره می کنیم.

جراحی بینی (2)

انتخاب جراح بینی خوب

همانطور که گفته شد جراح بینی خوب مهمترین اصل در جراحی بینی است که باعث می شود تا نتیجه جراحی بینی خوب و مورد پسند ما باشد.

ابزار جراحی بینی در اختیار تمام جراحان بینی هست اما اینکه چگونه از این ابزار استفاده کنند تا نتیجه جراحی بینی خوب باشد به خود جراح بستگی دارد. برای پیدا کردن جراح خوب باید به چند نکته مهم توجه کرد.

یکی از نکاتی که نشان می دهد یک جراح مناسب جراحی بینی هست یا خیر تخصص دکتر است. متاسفانه دیده شده است که بسیاری از جراحان عمومی و یا حتی تکنسین ها جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند.

شما باید توجه داشته باشید که هر تخصصی اجازه جراحی زیبایی بینی را ندارد. یکی از تخصص ها که اجازه جراحی بینی را دارند متخصص گوش، حلق و بینی است که شاید بتوان گفت بهترین تخصص برای جراحی بینی است، زیرا متخصص گوش و حلق و بینی همواره بر روی بینی مطالعه داشته و درس خوانده است و عمده فعالیت این پزشکان بر روی جراحی های بخش گوش و بینی است.

دکتر رجایی متخصص گوش، حلق و بینی هستند که فلوشیپ جراحی پلاستیک بینی را نیز دریافت کرده اند.

برای پی بردن به بقیه نکات انتخاب جراح بینی خوب به مقاله کامل آن در سایت مراجعه کنید.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم .

باتشکر، مدیریت سایت دکتر رجایی