خصوصیات یک بینی زیبا

 بینی زیبا کدام است؟
پاسخ به همین سوال هدف اصلی مشاوره قبل از عمل بیمار با جراح است. نامناسب ترین رویکرد ممکن انجام یک مدل عمل جراحی خاص برای تمامی افراد (one size fits all ! ) است.
می توان به جرات گفت در صورتی که جراح در خصوص هر بیمار تمام ملاحظات زیبائی شناختی را لحاظ نماید تقریبا هیچ دو عمل جراحی پلاستیک بینی مشابه یکدیگر انجام نخواهد شد. بینی هر فرد باید با فاصله بین چشم های وی، برجستگی پیشانی و چانه، موقعیت گونه ها و صورت، طول لب بالا و پائین و ارتفاع کلی صورت هماهنگ باشد و بینی کوچک لزوما در تمام صورت ها زیبا نیست.

بطور کلی به علت وجود ساختار سه بعدی در بینی، هر یک از نماهای بینی میباید بطور جداگانه ای اصلاح گردد . لازم است بدانیم همه نماهای بینی از لحاظ ظاهری از اهمیت مشابهی برخوردار نیستند. نظر به اینکه بطور معمول افراد حین ارتباط با یکدیگر در مقابل هم قرار می گیرند زیبایی نمای روبرو (frontal view  ) از بیشترین اهمیت برخوردار می باشد.

عکس جراحی بینی

عکس جراحی بینی

به همین ترتیب دومین نمایی که بیش از سایرین در هنگام حضور در جمع و برقراری ارتباط دیده می شود نمای مایل ( oblique view  ) میباشد اصلاح این نما به دلیل ملاحظات و زوایای سه بعدی متعدد و مشخص بودن همزمان کلیه ساختارهای بیرونی بینی نیازمند دقت فراوان است.

جراحی بینی

جراحی بینی

پس از آن نمای جانبی یا (lateral view ) حائز اهمیت است. هرچند که بطور معمول در هنگام برقراری ارتباط این نما کمتر به چشم میخورد لکن به علت اینکه تغییرات در زاویه نوک بینی و قوس ملایم پشت بینی در آن بیش از سایر نماها به چشم می خورد توجه بیماران را بطور خاصی به خود جلب می نماید

جراحی بینی

جراحی بینی

بدیهی است منظره تحتانی بینی (basal view ) در بین مناظر مختلف از کمترین اهمیت برخوردار بوده و در ارتباط معمول بین افراد به چشم نمی آید مگر آنکه بینی از پایین معاینه گردد.

جراحی بینی

جراحی بینی

خدمات دکتر احمد رضا رجایی جراح بینی در شیراز

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی  می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره های تماس : 02188195459 _ 09129172721

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمد رضا رجایی جراح بینی در شیراز

پاسخ