سوالات متداول عمل بینی استخوانی

سوالات متداول عمل بینی استخوانی

سوالی که در رابطه با بینی استخوانی پرسیده می شود و بسیار در بین افراد شایع می باشد این است که تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی چیست ؟

سوالات متداول عمل بینی استخوانی

سوالات متداول عمل بینی استخوانی

معمولا در علم جراحی بینی ، بینی استخوانی و گوشتی وجود ندارد اما پوست بینی  مطرح کننده نوع بینی است . بینی های با پوست نازک و بینی های با پوست کلفت است .

به همین دلیل بینی های با پوست نازک را بینی های استخوانی و بینی های با پوست ضخیم را بینی های گوشتی می گویند . و معمولا پوست بینی مشخص کننده نوع بینی می باشد . بینی هایی که دارای پوست نازک دارند به علت نازک بودن غضروف  و استخوان ها که اسکلت بینی را تشکیل می دهد به صورت واضح مشاهده و لمس می شود اما بینی های گوشتی  این مشخصه را ندارند یعنی نمی توان آن را به خوبی مشاهده کرد .

 یکی از ویژگی های بین های استخوانی این است که کوچک ترین تغییری بخاطر جراحی بینی استخوانی خیلی واضح قابل مشاهده است . در صورتی که این موضوع  در بینی های گوشتی  به طور واضح دیده نمی شود  مخصوصا در روزهای نخست بعد از جراحی بینی استخوانی این موضوع وجود دارد اما پس از چند ماه می توان این موضوع را به خوبی رویت کرد چون ورم بینی کاهش پیدا کرده است و معمولا مدت زمان بهبود تورم در بینی های گوشتی بیشتر و طولانی تر از بینی های استخوانی می باشد به همین دلیل این یکی دیگر از تفاوت هایی است که بینی های استخوانی و بینی های گوشتی باهم دارند .

جراحی بینی استخوانی با جراحی بینی گوشتی باهم تفاوتی ندارند و تمامی کارهایی که در یک بینی گوشتی انجام می شود در جراحی بینی استخوانی هم صورت می گیرد اما ملاحظاتی در بینی گوشتی و بینی استخوانی وجود دارد . در بینی های استخوانی دقت بر این است که به علت نازک بودن پوست کوچک ترین مشکلی در قسمتهای  زیرین پوست باقی نماند و سعی بر این است که تمامی سطح  تیز نرم شود و از بین برود و در زیر پوست نازک قابل لمس و مشاهده نباشد.

در بینی های استخوانی اصولا قسمت قوز بینی بیشتر مشخص می شود به همین علت بیشتر باید برداشته شود و همینطور در بسیاری از بینی های استخوانی غضروف بسیار محکم می باشد به همین دلیل احتیاجی به استحکام بخشی بیشتری نسبت به بینی های گوشتی وجود ندارد . از جهت نتیجه جراحی بینی استخوانی هم می توان هر دو با موفقیت همراه باشد به شرطی که ملاحظاتی که باید انجام شود .

برخی از خدمات دکتر احمدرضا رجایی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی دکتر احمدرضا رجایی

021-88195459

09120270703

تلگرام

اینستاگرام
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدرضا رجایی

پاسخ