عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی فرم و شکل مشخصی دارد اصولا بینی استخوانی دارای یک قوز و برجستگی است و  از انحراف کوچکی برخوردار است . قوز روی بینی استخوانی ژنتیکی می باشد و با رشد بیشتر غضروف روی بینی بر روی بینی قوز به وجود می آید . البته صدماتی که در دوران نوجوانی احتمال دارد به بینی فرد وارد شود یکی از دلایل این امر می باشد . اختلالاتی که بینی استخوانی دارد به آسانی به وسیله جراحی بینی برطرف می شود . در جراحی بینی استخوانی قوز روی بینی برداشته می شود و با این کار طول و عرض بینی و نیز دیگر تناقض ها رفع می شوند و موجب زیبا شدن بینی می شود . اگر بینی از غضروف های محکمی برخوردارباشد و پوست نازکی داشته باشد به آن بینی استخوانی می گویند .

عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

نتیجه عمل بینی استخوانی

از یک بینی استخوانی یا یک بینی عقابی که از قوز و برآمدگی برخوردار است می تواند یک بینی فانتزی و زیبا به دست آید . به صورت کل بینی های استخوانی می تواند گزینه مناسبی برای بینی های عروسکی – فانتزی – طبیعی و…. باشد . امکان دارد فردی بخواهد از یک بینی سربالا و عروسکی برخوردار شود اما فرم فعلی بینی خود با دیگر اندام های صورت خود تناسبی نداشته باشد در این مرحله احتیاج می باشد تا فرد انتظارات معقولانه ای از جراحی داشته باشد و نظرات جراح بینی خود را در نظر بگیرد .

عمل بینی استخوانی چگونه انجام می شود

در جراحی بینی استخوانی برای اینکه برجستگی ها و قوز روی بینی را از بین ببرند نیاز است هم استخوان و هم غضروف های اضافی را بردارند .جراح بینی در هنگام جراحی بینی استخوانی با به وجود آوردن چند برش روی بینی آن را بلند می کنند و همین امر باعث می شود که به غضروف و استخوان ها دسترسی پیدا کنند . بعضی از جراحان بینی برجستگی های روی بینی استخوانی را با شکستن قسمت مازاد را به وسیله ابزاری تراش می دهند و برخی دیگر با توجه فراوانی و به آرامی آن را سمباده می زنند تا بتوانند بهتر بر روی روند جراحی تسلط داشته باشند و در نتیجه کوچک سازی عادی هموار و با لبه مناسبی بدون هیچگونه اختلالی و کاملا قرینه صورت می گیرد .

برخی از خدمات دکتر احمدرضا رجایی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی دکتر احمدرضا رجایی

021-88195459

09120270703

تلگرام

اینستاگرام
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدرضا رجایی

پاسخ

چهارده + 7 =