قرینه نبودن سوراخ های بینی

قرینه نبودن سوراخ های بینی

یکی از مهم ترین مسئله هایی که باید از جراح بینی خود نتظار داشت قرینه بودن سوراخ های بینی می باشد . به همین دلیل در انتخاب جراح بینی باید دقت زیاد داشت چون اگر جراحی را یک جراح کم مهارت انجام دهد امکان دارد بینی به انحراف دچار شود و یا قرینه نبودن سوراخ های بینی رخ دهد .

قرینه نبودن سوراخ های بینی

قرینه نبودن سوراخ های بینی

احتمال قرینه نبودن سوراخ های بینی بعد از جراحی

قرینه نبودن سوراخ های بینی مسئله ای مهم می باشد که حتی اندازه بسیار ریز و اندکی از اختلاف در سوراخ های بینی اثرات زیادی را بر چهره و زیبایی فرد می گذارد . اوصولا جراحی بینی فانتزی شامل مواردی می شود که بیمار انتظار دارد سوراخ ها یکسان و قرینه باشند . این اتفاق در رابطه با جراحی بینی استخوانی و گوشتی رخ دهد تا ظاهر بهتری به فرد بدهد . اما این را باید هم در نظر داشت که بهترین نتیجه عمل بعد از 6 ماه مشاهده می شود چون امکان دارد تورمی که از جراحی نشات می گیرد تا مدت زمانی باقی بماند و بیمار به این باور برسد که سوراخ های بینی باهم قرینه نیستند .

اما اگرچه قرینه نبودن سوراخ های بینی از کم تجربه بودن جراح نشات بگیرد ترمیم آن به وسیله برداشتن پوست از قسمتی که احتیاج است صورت گیرد . ترمیم سوراخ های بینی که بیشتر از میزان کوچک شده است بسیار با دشواری همراه است و امکان دارد به جراحی های متداولی احتیاج داشته باشد . پایین افتادن قسمت مابین دو سوراخ به دلیل ضعیف شدن  پایه بینی است که با گذاشتن یا تقویت پایه بینی یا تقویت غضروف های سر بینی و برداشتن مخاط و یا غضروف مازاد امکان پذیر است . فرو رفته شدن پره های بینی به دلیل ضعیف شدن غضروف های بینی است و احتیاجی به بازسازی و پیوند غضروف دارد . این اختلال می تواند در عمل تنفسی هم نیز دخیل باشد و مشکلاتی را به وجود آورد .  بیمار باید این مسئله را هم  لحاظ کند که پس از عمل جراحی بینی در هر کدام از قسمت های بینی مثل پره ها – تیغه – نوک بینی – غضروف ها و ….. می تواند عمل ترمیمی را انجام دهد .

برخی از خدمات دکتر احمدرضا رجایی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی دکتر احمدرضا رجایی

021-88195459

09120270703

تلگرام

اینستاگرام
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدرضا رجایی

پاسخ