مصرف دارو قبل از جراحی بینی

مصرف دارو قبل از جراحی بینی

مصرف دارو قبل از جراحی بینی امری بسیار مهم می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه ای داشت . جراحی بینی برای اینکه یک جراحی است که کاملا تحت بیهوشی قرار می گیرد باید حتما مراقبت های لازم برای آن رعایت شود. قبل از اینکه در رابطه با جراحی بینی و اقدامات قبل آن صحبت کنیم باید این را هم در نظر داشت که استفاده از بعضی داروها  باعث بروز مشکلاتی می شود و جراحی بینی را دچار اختلالاتی می کند .

مصرف دارو قبل از جراحی بینی

مصرف دارو قبل از جراحی بینی

داروهایی که باعث انعقاد خون می شود امکان دارد خونریزی در زمان جراحی و بعد از جراحی بینی را بیشتر کند به همین دلیل باید حتما بیمار در رعایت آن تمام سعی خود را انجام دهد .

توصیه می شود که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از داروهای انعقادی مثل آنتی هیستامین ها جلوگیری  شود و بهتر است به مدت 15 روز قبل از جراحی این دارو قطع شود و استفاده نگردد .

هم چنین نیز توصیه می شود به مدت ده روز قبل از جراحی از استعمال دخانیات جدا خودداری شود چون استفاده از  دخانیات موجب می شود که  اندازه غلظت خون دچار نوسان شود و این مشکل برای جراح بینی پیش می آید که خونریزی که بیشتر شده است را کنترل کند .

خونریزی حین و بعد از عمل موجب می شود که قسمتی که عمل شده است دچار تورم و درد شود .

توصیه می شود که اگر بیمار داروی خاصی را به صورت متداول استفاده می کند ، حتما با جراح بینی خود در میان بگذارد . برخی از داروهایی که باید قبل از جراحی بینی قطع شوند عبارتند از :

اسپرین – بروفن – ایندومتاسین . این داروها که معمولا به صورت قرص استفاده می شود باعث افزایش خونریزی می شود.  قرص ASA به هیچ عنوان نباید استفاده شود چون این دارو از آن دسته داروهایی می باشد که دچار انعقاد خون می شود.

لازم به ذکر است که اگر داروهایی مثل کومادین – وارفارین – پراداکس بیمار استفاده می کند حتما جراح بینی خود را از این موضع مطلع کند و قبل از جراحی مشاورات لازم را برای قطع این دارو بگیرد .

اصولا ضروری است که استفاده این داروها حدودا تا 5 روز قبل قطع و به مدت 14 روز بعد از جراحی استفاده شود .

احتمال دارد جراح بینی توصیه هایی  درباره مصرف مواد غذایی برای بیمار داشته باشد برای اینکه بیمار بتواند جراحی بینی را راحت تر تجربه کند .

برخی از خدمات دکتر احمدرضا رجایی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی دکتر احمدرضا رجایی

021-88195459

09120270703

تلگرام

اینستاگرام
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدرضا رجایی

 

پاسخ