نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

جراحی بینی تاثیرات بسزایی در زیبایی و جذابیت فرد می گذارد . این جراحی مانند دیگر جراحی ها نیازمند مراقبت های بعد از جراحی می باشد که باید همه افرادی که این جراحی را انجام می دهند این مراقبت ها را انجام دهند . یکی از نکاتی که باید بعد از جراحی بینی به آن دقت فراوان داشته باشد روش خوابیدن می باشد . چون نحوه خوابیدن بر دوره بهبودی نقش مهمی دارد .

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

روش خوابیدن بعد از جراحی بینی

خوابیدن بعد از جراحی بینی اهمیت ویژه ای مخصوصا در روزهای اول دارد . اگر نکات درباره این مسئله در زمان خوابیدن رعایت نشود ممکن است خواب را با اختلالاتی همراه کند و مشکلاتی را به وجود بیاورد. طریقه درست خوابیدن بعد از جراحی بینی نه تنها به روند کم شدن ورم بینی کمک می کند بلکه نقش اساسی در عمل تنفس بیمار دارد .

نحوه مناسب قرار گرفتن سر نسبت به بدن در زمان خواب

یکی از مسئله هایی که باید بعد از جراحی بینی رعایت شود نحوه قرار گیری سرنسبت به بدن می باشد . توصیه می شود در زمان خواب سر بالاتر از بدن قرار بگیرد و برای راحتی این کار می توان از دوبالشت در زیر سر خود استفاده کرد  .

به پهلو نخوابید

به پهلو نخوابیدن بعد از جراحی بینی مشکلی است که خیلی از بیماران با آن درگیر می باشند .چون بسیاری از بیماران عادت به چپ یا راست خوابیدن در زمان خواب دارند . بیمار باید سعی بر این داشته باشد که طی یک تا دو هفته بعد از جراحی حالت چرخشی در خواب نداشته باشد و به صورت مستقیم بخوابد .در مجموع می توان گفت متغیر شدن شکل و فرم بینی در کمترین مواقع پیش می آید به همین علت بیمار باید سعی کند با آرامی بخوابد و نگرانی در این موضوع نداشته باشد

بعد از جراحی بینی بیمار باید در محیط و جایگاه مناسبی بخوابد تا بتواند خواب راحتی داشته باشد و اینکه بیمار باید تنها بخوابد چون ممکن است اگر همراه با کودکی بخوابد امکان دارد بر اثر ضرباتی که کودک بر وی وارد می کند مشکلاتی در فرم بینی به وجود بیاورد  .

توصیه می شود درباره نحوه خوابیدن بعد از جراحی حتما با جراح بینی خود مشاورات لازم را انجام دهید و به توصیه های ایشان دقت فرمائید .

برخی از خدمات دکتر احمدرضا رجایی

جراحی بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

راه های ارتباطی دکتر احمدرضا رجایی

021-88195459

09120270703

تلگرام

اینستاگرام
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدرضا رجایی

 

پاسخ